Basında Biz

Öteki Hareketi, LGBTİ+ mahpusları konuştu

Ötekileştirmenin karşısında, ötekilerin yanında” mücadele eden Öteki Hareketi Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği’nden (CİSST) Meriç Doğan’la LGBTİ+ mahpusları konuştu. Gerçekleşen online webinarda Öteki Hareketi’nden Neşe Gül ve Duygu Bekar sordu, CİSST’ten Meriç Doğan yanıtladı.

Haberin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Gençlerin ses çıkarması önemli.

Öteki Hareketi’nin kurucularından Nurefşan Kızılboğa ve Salih Gergerlioğlu, Ahval’den Maaz İbrahimoğlu’na, kuruluş aşamamızı ve hareketimizin hedefini anlattı.

Haberin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Pandemide hepimiz aynı gemide değiliz.

10 EKİM 2020 tarihinde LGBTİ+ Komisyonumuz tarafından Kaos GL medya ve iletişim koordinatörü Yıldız Tar ile ”Covid-19 sürecinde LGBTİ+ Topluluğu” adlı webinar gerçekleştirildi. Webinarda Tar, moderatör Esra Varhan’ın sorularını yanıtladı. Tar, pandemide yaşanan hak ihlallerinin yanı sıra, LGBTİ+ haberciliği, medyada nefret söylemi, Kaos GL’nin 2019 Medya İzleme Raporu ve sözlü tarih çalışması Patikalar’dan da bahsetti.

Haberin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sesim Olur Musun? programının konuğu direnişiyle sembolleşen isim, askeri öğrenci annesi Melek Çetinkaya’ydı.

Öteki Gönüllüleri Sesim Olur Musun? programının üçüncü bölümünü yayımladı. 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Hava Harp Okulu öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya ile yapılan röportajı HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu web sitesinde haberleştirdi.

Haberin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ.